Raamatute kirjastamine

Osta “Pasodoble” soodushinnaga 10 EUR!  (hind poes 14 EUR)
Hind sisaldab ka kohaletoimetamist Eesti piires.

 

Helen Eelrand Pasodoble - uus raamat

35aastasena oleks  Dagnel justkui kõik olemas: aastaid kestnud kooselu toreda mehega, imearmas tütar, karismaatiline kasupoeg, mõistlik töökoht. Kõik muutub, kui tema tee ristub särasilmse Madridist pärit Domenicoga, kelle kreedoks on armuda ja tunda ennast elusana vaatamata hirmule ja süütunnetele. Sõprusest saab armastus, armastusest kirg ja kirest kinnisidee, mis hävitab nii peategelase enda kui ümbritsevate elu.

 

“Pasodoble” on vastus küsimusele, kas eesti naised valivad võõramaise mehe ikka pelgalt materiaalse heaolu tõttu? Või jääme me alatiseks igatsema suuri tundeid ja väljaütlemata sõnu? Kas oma elu ühele kaardile asetamine tõesti väärib küünlaid?

 

Kuula kolme erinevat katkendit raamatust!

Teksti loeb Janek Joost.

 

 

 Raamatu lugejad on öelnud:

Palju oli situatsioone, mis panid kõva häälega ütlema: kust sa teadsid? Pasodoble võlu on see, et iga naine tunneb end ära ja saab samastada peategelasega. See jääb kauaks meelde.

Neelasin raamatu alla – või õigem oleks öelda, et tema neelas minu. Ammu pole juhtunud, et ei suuda raamatut käest panna, nii põnev on. Pärast vähkresin veel mitu tundi voodis ja süda peksis sees, nii palju mõtteid tekkis.

Kes eesti naistest poleks kasvõi korrakski unistanud võõrastverd mehest? Enamikul unistajatest on sedasorti hullus küll läbi proovimata, kuid see raamat annab võimaluse sellega kaasa minna.

See on ilus ja kirglik lugu. Nutsin, kui lugesin, ja sellest saadud emotsioon aitab mul nüüd edasi elada.

Nii mõnus lugemine ning nii mahlane keelekasutus, lihtsalt ei saagi pidama enam, loen, naeran ja südamest naudin – jutt sama aus, siiras ja jabur nagu elust enesest. Kuidagi äratundmisrõõmu pakkuvad emotsioonid on selles tunnetemeres.

Eneseiroonia on jutustaja üks tugevaid külgi, ka triviaalseid armukolm- ja nelinurki kirjeldatakse nauditavas võtmes. Esile ei saa ka jätta tõstmata raamatule sotsiaalset mõõdet lisavaid kõrvalliine, taas midagi tüüpilisest naistekast eristavat.

“Pasodoble”, mis pidi küll kujunduse ja tutvustuse järgi “naistekas” olema, kuid tegelikult peaks oma hinge vaatlema ja ennast analüüsima panema just meesterahvaid. Minu jaoks tõestas “Pasodoble” järjekordselt seda, et soft “armuromaan” võib tekitada palju rohkem emotsioone kui hard põnevik.”

Ajakirjandus kiidab:

 

Telli Pasodoble soodushinnaga siit:

Nimi :
Email:
Postiaadress:

 

Autorist

 

Pasodoble autor - Helen EelrandHelen Eelrand töötas aastaid erinevates eesti meediakanalites, alustades raadiodiskorina Pärnus ning teenides oma suurimad töövõidud Eesti Päevalehe sotsiaalteemade reporterina. Lisaks on ta autoriks mitmele menukale elulooraamatule.

 

Hispaania keele õpingud viisid lootusetu armumiseni Andaluusiasse, selle elustiili ja rahvasse, nii et alates 2009. aasta kevadest elab ta koos mehe ja kahe tütrega Hispaania edelaosas särtsakas sadamalinnas nimega El Puerto de Santa Maria. Ehedalt ja kirglikult hispaanlaste mõttemaailma kirjeldav “Pasodoble” on tema esikromaan.