Raamatute kirjastamine

Kirjastusest

Randvelt kirjastus - raamatukirjastus

Randvelt kirjastus

Kirjastus Randvelt on uus tegija Eesti kirjastusmaastikul. Meie missiooniks on uute ja avangardistlike eesti kirjanike teoste avaldamine nii klassikalises pabervormis kui innovaatilise e-raamatuna.

Oma ideid ning siiani sahtlis seisnud käsikirju võid meile julgesti pakkuda aga aadressil: info@raamatukirjastus.eu

Kirjastuse asutajad:

Kärt Anvelt

Kärt AnveltKärt Anvelt pole oma senises elus kirjutanud ühtegi raamatut, küll aga sadu ja võib-olla lausa tuhandeid ajaleheartikleid. Ta alustas ajalehte kirjutamisega juba 15aastaselt. Kärdi peamine töökoht on aastaid olnud Eesti Päevaleht, kus ta on olnud nii uudistereporter kui ka uudistetoimetuse juhataja ning kus ta töötab ka praegu.
Kärt ei tea, kas ta oma elus kunagi ka mõne raamatu kirjutab – hing justkui tahaks, kuid julgusest ja oskusest (nii arvab ainult tema ise) jääb väheks. Küll on ta aga kadedusega jälginud, kuidas teised raamatuid kirjutavad.

Päris oma kirjastuse loomise mõte tekkis 2010. aasta suvel Hispaanias, kui Kärt oli külas sõpradel, Randvelt Kirjastuse kahel teisel käimatõmbajal Helen ja Toomas Eelrannal. Helenil olid äsja valminud kaks raamatut, Kärdi abikaasal Andresel –  meie kirjastuse ühel tulisel taganttõukajal ja loomenõukogu liikmel – oli ka uus kriminaalromaan valmis saamas.

Kui kahe pere peale on aga juba nii suur loominguline potentsiaal, siis langes ka otsus  – teeme oma kirjastuse! Et loomingulisi inimesi koos hoida ja aeg-ajalt pilvedelt maa peale tagasi tuua, kutsusid nad  Heleniga kampa ka Silvia Pärmanni.
Ja mine tea – ehk innustavad need raamatud teda niivõrd, et ta kirjutabki ühe raamatu valmis. Näiteks sellest, milline on ajakirjaniku töö ning poliitika telgitagused tegelikult! Kogemusi ja värvikaid mälestusi oleks lausa mitme raamatu jagu!

Kärdiga saab ühendust aadressil: kart.anvelt@raamatukirjastus.eu

Silvia Pärmann

Silvia PärmannSilvia Pärmann tegi oma seni ainsa katse raamatut kirjutada suvel enne viimast lasteaia-aastat, pärast filmide “Kevade” ja “Suvi” nägemist.  Puhtast nördimusest, et tol hetkel ei olnud ka raamatute abil võimalik teada saada, mis tegelastest  lõpuks siis ikkagi sai, sündis abijoontega vihikusse “Talv”. See algas kirjeldusega, kuidas Toots peenraid tegi ning sellega püstihädas oli, sest maa oli külmunud.

Ja ehkki 90ndate alguses hullutas kõiki diskussioon “Talve” autorluse ümber, ei olnud see teos asjaga kuidagi seotud ega lähe (sarnaselt Lutsu “Talvegagi”) kirjandusajalukku ning kirjastajana ei annaks ta kumbagi iial välja.

Ajal, kui kõik kirjutavad raamatuid ja vaid vähesed loevad, pühendab ta oma aja nende inimeste aitamisele, kes oma minuraamat.doc faile tahavad raamatute või e-raamatutena näha. Lisaks raamatutele toimetab ta disainiajakirja Diivan ning toimetab ja kirjutab reisiartikleid mitmele ajakirjale. Samavõrd, kui sõnades kirja pandu, huvitavad teda fotole püütud lood.

Kui ta kunagi peaks aga ikkagi raamatu kirjutama, on see kokaraamat.
Lihtsalt selleks, et tõestada, et ka oskamata kokata, on seda võimalik teha.

Silviaga saab ühendust aadressil: silvia.parmann@raamatukirjastus.eu

Helen Eelrand

Helen EelrandHelen Eelrand kirjutas oma esimese raamatu kuueaastaselt. See oli trükitähtedes ja kandis pealkirja “Loodud laule ja jutustusi”. Kooliajal tulid loogiliselt käest-kätte jagatavad ise illustreeritud noorteromaanid ning edasi juba erinevad auhinnad ajakirja “Noorus” jutuvõistlustel.

Meedias tegutsemist alustas Helen ehk DJ Louise raadiodiskorina, kasvades hiljem välja Eesti Päevalehe sotsiaalvaldkonna uudistereporteriks ning olles seejärel autoriks mitmele müügiedukale elulooraamatule.

Just need kolm eelnevatest töökogemustest saadud pärandit: pöörane rõõm ja rütm, kaastunne ja tragöödia ning huvi inimese käitumist põhjustavate miks-küsimuste vastu ongi kolm asjaolu, mis teda nüüd kirjutama panevad. Et neid pealtnäha vastuolulisi tegureid omavahel klappima panna ning neist veelgi enam osa saada, kolis Helen 2009. aastal koos mehe ja kahe tütrega Andaluusiasse, suurte tunnete kuningriiki. Seepärast on kaks tema esimest raamatut tugevalt mõjutatud Hispaaniast, kuid ta loodab jätkuvalt kunagi jõuda tõelise ja tunduvalt mitmekihilisema kogumikuni “Loodud laule ja jutustusi”.

Heleniga saab ühendust aadressil: helen.eelrand@raamatukirjastus.eu