Raamatute kirjastamine

Krimikirjanikud Anvelt ja Anslan esitlevad aasta oodatumaid romaane

Kirjatus Randvelt esitleb täna, 26. novembril 2010 kaht kõmulist kriminaalromaani, mille mõlema temaatika on seotud rahvusvahelise tasandi kuritegevusega.

Andres AnveltAndres Anvelti “Direktor ehk ühe turu erastamise lugu”, mitmetes ringkondades juba enne ilmumist ärevust tekitanud raamat, on tragikoomiline põnevusromaan, mis heidab pilgu 90-ndate lõpu äri, poliitika ja organiseeritud kuritegevuse hämarasse maailma. Maailma, kus kõigi kolme nähtuse seosed ja toimimisloogika on äravahetumiseni sarnased. Eriti aplaks muudab kõigi kolme valdkonna esindajad esimene suurem majanduskriis „Vene börsikrahh“, lootus napsata oma osa suurimast sularahamasinast „Tallinna kesklinna turust“ ning inimelu jätkuvalt madal hind.

Andres Anvelt, kunagine Keskkriminaalpolitsei direktor ja Politseikolledži juht, avaldas oma esikromaani „Punane elavhõbe“ 2007. aastal. Kolme aastaga müüs see menuraamat 6000 eestikeelset ja 1000 venekeelset koopiat. 2010. aasta kevadel linastus Eesti kinoekraanidel ka samanimeline mängufilm, mis tõi kinosaalidesse ligi 30.000 vaatajat. „Direktor ehk ühe turu erastamise lugu“ on jätkuks Andres Anvelti senisele loomingule, mis on inspireeritud meie kodumaa kriminaalsest ja ärevast lähiminevikust.

Egert Anslani “407 Karaati”on erootiliste sugemetega psühholoogiline kriminaalromaan, milles segunevad Londoni kõrgseltskond ja Vene allilm. Egert Anslan - Eesti kirjanikJuudi lesele pärandatud briljanti asub jahtima Moskva parim petuskeemide meister, kes kasutab ohvri südame võitmiseks 17nda sajandi Prantsuse õukonna võrgutamiskunsti. Saatuse vangerdus muudab aga paarisuhte painavaks armukolmnurgaks, millest kellelgi pole võimalik tervena välja tulla. Käimas on elu ja surma piiril balansseeriv topeltmäng, milles ükski osalejatest ei aima, et tegelikult toimub kulisside taga midagi muud.

Egert Anslan on kirjandustaevas tõusev täht. Kolmekümne kolme aastaselt jättis ta sinnapaika doktoriõpingud ja karjääri Londonis, olles selleks hetkeks töötanud ja seigelnud rohkem kui 40 välisriigis. Egerti sõnul elab tema sees viis erinevat inimest ja tema ülikonnaga mehe roll pani ülejäänud minad rahulolematult jalgu trampima. Seepärast otsustas ta enamuse nõudmisele järele anda ning „võtta oma olemisele vabam vorm, sest emotsioonide ja kogemuste jaht hakkas juba tööd segama“.

Kirjastus Randvelt on uus tegija Eesti kirjastusmaastikul. Meie missiooniks on uute ja avangardistlike eesti kirjanike teoste avaldamine nii klassikalises pabervormis kui innovaatilise e-raamatuna.

Täpsem info:

Andres Anvelt: 5247747

Egert Anslan: 56500053

info@raamatukirjastus.eu

http://www.raamatukirjastus.eu